Kayıtlı Nickiniz İle Sohbet Etme İmkanı
Kayıtlı Nickiniz İle Sohbet Etme İmkanı

Nick sohbetKayıtlı nickiniz ile sohbet etme imkanı sunan sayılı sohbet odaları platformu vardır günümüzde. Bu sohbet ve sohbet odaları platformlarının en başında gelir sohbetli.org sohbet ve muhabbet platformları. Şimdi asıl konumuz olan kayıtlı nickimi ile sohbet etme konumuza dönelim. Nickiniz kayıt edilmiş ise eğer o nick artık size aittir. Sizden başka erişim sağlayan kimse kayıt ettiğiniz nicki kullanamaz. Artık o nick sohbet odaları na girerken sizin belirlemiş olduğunuz sohbet şifreniz ile kullanıma açıktır. Şifreyi yanlış girdiğiniz vakit kayıt etmiş olduğunuz nicke erişim sağlayamazsınız. Ama aksine şifrenizi doğru girer iseniz de sizin artık aktif olduğunuzu gösteren bir yazı global kanallarda sohbet kullanıcılarına gösterilecektir.

Nickimi nasıl kayıt ederim?

Sohbet ve sohbet odaları platformlarının hepsinin kendine ait sunucu kodlamaları vardır ama genellikle bir çoğunun ki aynıdır. Eğer bu kodları bilmiyor iseniz kayıt edilmemiş nickiniz ile sohbet odasına giriş yaparak ekrana gelen nicki kaydet tuşuna basarak nickinizi kaydedebilirsiniz. Eğer ki gene yapamadıysanız o an aktif olan sohbet odaları platformunun yetkili adminlerinden yardım talep edebilirsiniz.

Nickimizi kaydetmek ne derece önemli?

Sevgili ve değerli okurlarım nickinizi kayıt etmeniz her yönden sizlerin yararına olacaktır. Misal olarak sizlere bir örnek vereyim siz belirlediğiniz bir nick ile giriş yaptınız ve sohbet etmeye başladınız yavaş yavaş dostluklar kurmayada başladınız ama nickiniz kayıtlı değil size karşı içinde kötülük besleyen kötü düşünceli insanlar bu olaydan faydalanıp sizin nickinizi kopyalayıp sizin adınıza sizin istemeyeceğiniz kötülükler yapabilir. Bu tür olayların önüne geçmek amacı ile sohbet ve sohbet odaları platformlarının geliştirmiş olduğu nick kayıt etme özelliği sohbet platformlarına getirilmiştir. Bu sayede insanlar kendi bildikleri şifreler ile kendi nicklerine sadece kendileri erişim sağlayarak güvenilir bir şekilde sohbet edebilirler. Sohbet odaları ve muhabbet platformlarının ortak bir arge çalışması yaparak günümüz teknolojisinde getirdikleri bu nick ve nickserv yenilikleri ile irc sohbet odaları çağa ayak uydurarak ve kendi teknolojisini bir kaç adım ileriye taşıyarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

~Bir önceki yazımda Sohbet Etmenin Psikolojik Yönden Faydaları Nelerdir? adlı makalem var okumak ister misiniz?~
Sohbet nick

Diğer Yazılar:

Yazar:

1 yorum var: “Kayıtlı Nickiniz İle Sohbet Etme İmkanı”

[…] önceki yazımda Kayıtlı Nickiniz İle Sohbet Etme İmkanı adlı makalem var okumak ister […]

Yorum Yap:

CopyRight © 2018 - Sohbet | islami Sohbet | Sohbet Odaları | Chat
Tarih : 23.10.2018
Saat : 15:04:26
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO